Žáci třídy 1. A a jejich dva vyučující dne 6. 5. 2024 uskutečnili exkurzi do ostravské zoologické zahrady. Kromě prohlídky celého rozlehlého areálu s mnoha zvířecími pavilony se žáci zúčastnili asi devadesátiminutového vzdělávacího programu Šelmy.

Paní lektorka si na počátku pro naše žáky připravila kartičky s obrázky různých šelem a kartičky s názvy jednotlivých druhů šelem. Úkolem našich žáků bylo správně zařadit všechny šelmy na obrázcích ke správnému druhu, což se jim ve většině případů zdárně podařilo. Dále se žáci od paní lektorky dozvěděli různé zajímavosti o jednotlivých šelmách a mohli na vlastní oči vidět lebky větších šelem. Součástí vzdělávacího programu byla i následná prohlídka pavilonu větších kočkovitých šelem, žáci přitom pozorovali chování levharta cejlonského nebo lva indického. Paní lektorka objasnila úlohu šelem v živé přírodě i způsoby ochrany těchto významných zvířat. Celá exkurze byla pro naše žáky přínosná hlavně v tom, že mohli vidět, slyšet i cítit rozmanitá živá zvířata, což jistě napomáhá k vybudování pozitivního vztahu k živé přírodě a k ochraně životního prostředí.

Daniel Hanzlík

HTML galerie Zonerama