Na VŠB-TU v Ostravě se dne 3. 5. 2024 konala krajská přehlídka soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ). Do Ostravy zavítali účastníci z různých typů středních škol nejen Moravskoslezského kraje, ale své zastoupení měl i Olomoucký kraj.

Soutěžilo se podle pravidel soutěže v osmnácti oborech a účastníci museli během dvacetiminutového vystoupení nejen odprezentovat svoji práci, kterou vytvářeli od začátku školního roku, ale museli i zodpovídat na otázky porotců, kteří se předem s jejich prací seznámili. Naše škola v krajském kole zaznamenala velký úspěch. V oboru 13 Ekonomika a řízení vystoupili s prací Tuselie: Jak souvisí ekonomika s ekologií Adam Dufek a Hana Seidlová, dva žáci ze třídy 3. B.  Ve své prezentaci se zaměřili na ekonomické a ekologické výhody hliněné zavlažovací nádoby olla. Tuto nádobu měli na vystoupení s sebou, takže hodnotící komisi předvedli i názornou ukázku se zasazením rostliny do nádoby. Tříčlenná odborná komise jejich výkon při obhajobě v konkurenci několika dalších prací právem ocenila 1. místem, které znamená postup do celostátního kola soutěže SOČ, které se uskuteční v termínu 21. 6. – 23. 6. 2024 na SPŠ Elektrotechnické a VOŠ v Pardubicích. Naše škola tímto postupem do celostátního kola zaznamenala největší úspěch za poslední dvě desetiletí. Naposled jsme měli žáka v celostátním kole soutěže SOČ v roce 2002. Přejme Hance a Adamovi, ať se jim zadaří i v Pardubicích.

Daniel Hanzlík

HTML galerie Zonerama