Na 10. 12. připadá Mezinárodní den lidských práv, který má připomenout, že stále existují země, kde nejsou dodržována lidská práva a kde její obyvatelé zažívají utlačování, diskriminaci a nesvobodu.

A právě v tento den vrcholí akce hnutí Amnesty International „Maraton psaní dopisů“.

Jedná se o největší událost na ochranu lidských práv na světě, při které lidé z celého světa píší miliony dopisů za ty, jejichž lidská práva byla porušena, a vyzývají vlády, aby napravily nespravedlnosti a bezpráví vůči jednotlivcům, kteří jsou v daných zemích pronásledováni, vězněni nebo mučeni.

Dopisy pak přicházejí na ministerstva daného státu, úřady a do věznic. Vězni díky tomu často získávají lepší podmínky nebo jsou dokonce propuštěni.

A protože někdy dokáže i obyčejný dopis změnit lidský život, připojila se letos naše škola ve spolupráci s Opavským zastupitelstvem dětí a mládeže k této lidskoprávní akci.

Napsali jsme a poslali celkem 217 dopisů například polské, tuniské, ruské vládě a také představitelům Spojených arabských emirátů. A věříme, že i naše dopisy pomohou.

HTML galerie Zonerama
Maratón psaní dopisů