Stejně tak, jako každý rok se dne 25. 10. 2023 uskutečnila pro žáky tříd 1. B a 1. D a jejich vyučující přírodovědná exkurze ve Velkém světě techniky v Ostravě – Vítkovicích.

V populárně naučném centru, jehož autorem je architekt Josef Pleskot, měli žáci možnost zhlédnout zajímavé expozice z oblasti přírodních věd, zejména z oblasti biologie, fyziky nebo chemie. Vystavené interaktivní exponáty ze Světa přírody, ze Světa civilizace a ze Světa vědy a objevů jsou velice zdařilé a lákají příchozí návštěvníky, aby si je odzkoušeli. V rámci prohlídky měli žáci možnost projet se na invalidním vozíku, napsat si text na Pichtově psacím stroji pro nevidomé nebo vyměnit pneumatiky na závodní Formuli 1. V 3D kině žáci zhlédli zajímavý čtyřicetiminutový přírodovědný dokument Poslední útes o mizejícím korálovém podmořském světě. Několikahodinová exkurze pro žáky 1. ročníku splnila svůj účel, neboť žákům poskytla netradiční pohled na získané poznatky z oblasti přírodních věd.

Daniel Hanzlík

HTML galerie Zonerama