Dne 17. 3. 2020 se dvě dvojice žáků naší školy ve složení Lucie Bůžková (3.A) a Patrik Gargoš (2.D), Diana Kubánková (3.A) a Daniel Ivanco (2.D) přihlásili do soutěže JA Czech Republic Titan.

Jejich vedoucím a trenérem se stal Ing. Roman Kremser. Žáci pilně trénovali ve škole, během nouzového stavu i doma a setkávali se díky moderním komunikačním prostředkům.

Od 6. 4. 2020 se účastnili základního kola, ve kterém museli obsadit 1. nebo 2. místo ve skupině, aby mohli postoupit do národního finále.

Dne 11. 5. 2020 se žáci dozvěděli výsledky postupujících týmů. Oba týmy naší školy se dostaly do národního finále, které se konalo 11. 6. 2020. Jelikož stále trvají zvýšená hygienická opatření, konalo se finále v budovách škol přihlášených žáků prostřednictvím aplikace Microsoft Teams. Patnáct minut po jedné hodině se týmy dozvěděly skvělou informaci: družstvo ve složení Diany a Daniela vyhrálo 1. místo a tým Lucie a Patrika se umístil na slušné 5. příčce. Všichni soutěžící národního finále obdrželi batoh a pitnou láhev od firmy HPE a cenou pro výherce prvního místa byly 2 tisícikorunové vouchery na nákup v e-shopu společnosti Alza.

Celou soutěž si žáci velice užili, byl to pro ně obrovský životní zážitek.

Účast v soutěži mě posunula v tom, že jsem začala jinak vnímat ekonomický svět. V týmu jsem pracovala s Danielem, spolu jsme se v soutěži skvěle doplňovali. Myslím, že nás to naučilo lépe spolupracovat a komunikovat Děkuji panu Kremserovi za skvělou přípravu na soutěž a jeho cenné rady.

Diana Kubánková, vítězný tým